Peruskytkinten valintaopas

 
  JetNet3010G JetNet2005 JetNet2005f-m

JetNet2005f-s

JetNet3008 JetCon2301-m

JetCon2301-s

1000BaseTx portteja 3 5 4 8 1
10/100BaseTx portteja 7 5 4 8 1
100BaseFxvalokuituportteja 0 0 1 0 1
Gigabit multimode tai singlemode valokuitu 0-3 SFP        
Singlemode valokuitu max.30km     Jetnet2005f-s   Jetcon2301-s
Multimode valokuitu max. 2km     Jetnet2005f-m   Jetcon2301-m
Kahdennettu virtalähde kyllä ei ei kyllä kyllä
Toimintalämpö -10 - +70 astetta C kyllä kyllä kyllä kyllä kyllä
IP31 suojaus kyllä kyllä kyllä kyllä kyllä
liitin virheen hälyttämiseen kyllä kyllä kyllä ei kyllä
Super Ring varatie ei ei ei ei ei
DIN-kiskoasenteinen kyllä kyllä kyllä kyllä kyllä
Link loose forwarding ei ei ei ei kyllä
IGMP snooping ei ei ei ei ei
Quality of service kyllä ei ei ei ei
porttikohtainen VLAN ja IEEE802.1Q VLAN ei ei ei ei ei
RoHS / WEEE kyllä kyllä kyllä kyllä kyllä